KURUMSAL

Samsun Spa Masaj Merkezleri

Samsun Spa Masaj Merkezleri

İnsanlar son zamanlarda çok konuştular, ancak bazı nedenlerden dolayı çoğu insan SPA'nın gerçekte ne anlama geldiğini bilmiyor. Kısacası, “su ile sağlık” anlamına gelen ancak farklı şekilde yazılmış olan “SPA” kelimesiyle aynı anlama gelen kelimeleri görebilirsiniz.

Sanitas olarak, gelen Sağlık kelimesi, Latince'deki in Aqua Aqua ve eler Su kelimelerinin birleşimi, suyla veya suyla gelen sağlık olarak adlandırılır.

Tarihsel olarak, tesisin tarihi Roma İmparatorluğu'na kadar uzanıyor. “Sanus Per Aquam” [SPA], yaralı bedenleri iyileştirmek için savaştan yorgun ve harap olmuş Romalı askerler tarafından yapılan banyolarda yapılan tedavi sırasında “sudan gelen sağlık” olarak bildiğimiz bir geçmişten gelmektedir.

Spa uygulamaları ıslak terapi (hidroterapi), kuru terapi (masaj, vücut sargısı), fitness terapi (oksijen soluma) ve kozmetik prosedürler olarak sınıflandırılabilir. Spa'da genellikle sauna, buhar odası ve spa havuzu bulunur. Samsun spa masaj merkezleri spa desteği de sunmaktadır.

SPA Desteği Ve SPA Örnekleri

Uluslararası SPA Birliği tarafından yapılan sınıflandırma ve tanımlar aşağıda listelenmiştir. Bu sınıflandırmada belirtilen SPA çeşitlerinden bazıları, SPA konseptine uyumu ve gerçek bir SPA tanımına uyumu bakımından tartışılabilir. Bu yöntemler Samsun spa masaj merkezleri tarafından da desteklenmektedir.

1. Club Spa: fitnes gibi tıbbi hizmetler veren kulüpler. Günlük kullanım için spa hizmetleri de verilmektedir.

2. Yolcu gemisi spa'sı: yolcu gemisinde sağlıklı yaşam olanakları ve profesyonel prosedürler, bireysel eğitim programları ve terapiler sunan bir spa menüsü vardır.

3. Günlük Spa: En yaygın spa hizmeti türü günlük spa hizmetleridir.

4. Ziyaret / Tatil Yeri SPA’sı: profesyonelce organize edilmiş fiziksel sağlık ve eğitim hizmeti programları ile yerinde konaklama yoluyla sağlık iyileştirme hizmetleri verilmektedir.

5. Sağlık / Tıp / Medikal Spa: geleneksel spa hizmetleri ile kapsamlı bir sağlık ve sağlıklı yaşam merkezi, ayrıca sağlık bakımı uygulamaları da dahil olmak üzere alternatif ve modern tedavi hizmetleri.

6. Termal / Mineral / Spa Spa: bir kaynaktan gelen doğal bir mineral, sağlık spa hizmetleri ve termal veya deniz suyu kullanarak hidroterapi içerir.

7. Dinlenilecek / dinlenilecek / Otel / Spa Spa: dinlenme yeri ya da otelde bir spa ya da kanıtlanmış bir spa, sağlık ve sağlıklı yaşam tesislerinde spa mutfağı için menü seçenekleri günlük veya daha uzun süre boyunca sunulmaktadır ve sağlık ve fitness hizmetlerini içermektedir. Samsun spa masaj merkezleri hizmetleri gün geçtikçe arttırmaktadır.