HİZMETLERİMİZ

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Doğa geçmişten bugüne kadar görevini aksatmadan yerine getirip ve sürekli olarak insanlığa en iyi şekilde hizmet ediyor. Allah tarafından insanlara bir döşek olarak yaratılan yeryüzü içerisinde birçok mucizeyi barındıran doğa alternatif bir hastane. Son yıllarda giderek artan doğal tedavi yöntemlerinin ya da bir diğer adıyla alternatif tıbbın kaynağı hep doğadır. Doğa; bitkisiyle taşıyla ve her bir maddesiyle insanlara şifa vesilesi oluyor.

Sürekli olarak bitkiler üzerinde şifa sağlansa da aslında taşlar üzerinden de şifa sağlanır. Örneğin, ametist taşı insanda stresi alırken aynı zaman da radyasyonun da olumsuz etkilerine karşı korur. Bunun gibi daha yüzlerce örnek vermek ve tüm örneklerinde de taşların birer tedavi aracı olduğunu görmek mümkün. Taşların bu faydası insanlık tarihinin eski çağlarında keşfedilmiş ve taşlarla daha iyi tedavi edebilmek için taşların şifa özelliğiyle masajın rahatlatıcı etkisi bir araya getirilerek sıcak taş masajı uygulanmaya başlanmıştır.

Taşların zaten bir tedavi yöntemi olarak kullanıldığını biliniyordu. Ancak daha sonra yapılan bazı araştırmalar neticesinde taşlar ısıtılıp vücudun belirli çakra noktalarına yerleştirildiği zaman hem kasları gevşettiği hem de vücudun enerji ağının daha düzenli işlediği görülmüştür.

Sıcak Taş Masajı Faydaları

En genel özelliğiyle sıcak taş masajı vücudun, kasların ve çakranın daha iyi çalışmasın sağlar. Bununla birlikte bel, sırt ve omirilik gibi fiziksel sorunlara karşı da kullanılmaktadır. Sıcak taş masajı bu ve benzeri hastalarda kullanıldığında hasta üzerinde olumlu etkiler yapmakta. Dünyada son yıllarda tekrardan kullanılmaya başlanan bu yöntem 1973 yılında Arizona’da uygulanmaya başlanmıştır.

Sıcak taş masajı için özel volkanik taşlar kullanılır. Bu taşlar mineral bakımından oldukça zengin ve yer kabuğunun merkezinde geldiği için ısıyı daha uzun süre tutabilme özelliğine sahip. Mineral bakımında zengin olduğu için masaj boyunca kişiye sürekli olarak ısı kanalı ile mineral empoze eder. Sıcak taş masajı kas ve damarların genişlemesine katkı sağladığı için kan dolaşım yollarını açarak kanın daha iyi dolaşmasını sağlarken kişinin enerjisine kavuşması sağlar. Her insanın rahatlıkla kullanabileceği bu yeni masaj türü başta bel ve boyun gibi ağrılarda da oldukça faydalı.