HİZMETLERİMİZ

Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı Nedir ve Nasıl Yapılır?
Derin doku masajı isveç masajı ve bali masajı gibi masajların yetersiz kaldığı durumlarda, kulunç ve kas sertleşmelerinin yoğun olduğu kişiler için uygulanan, cilt tabakasının daha derininde bağ dokularını ve derin dokuyu hedef alan ve daha sert basınç uygulanarak yapılan bir masaj türüdür.

Özellikle kasların ve dokuların gevşemesini sağlar ve esneme ile o bölgelerde oluşan ağrıyı tedavi etmek amacıyla uygulanır.

Derin doku masajında tempo düşük basınçlar yüksektir. Hareketler daha yavaş uygulanır çünkü diğer yandan oluşturulan basınç daha güçlüdür. Özellikle sert masajdan hoşlanan ve bu tür masajla rahatlayabilen kişiler için ideal bir masajdır.

Vücutta stres, hareketsizlik veya yanlış hareketlerden kaynaklı olarak kas ve dokularda sıkışmalar, kasılmalar ve sertlikler görülür. Bu da o bölgelerde ağrı oluşturan ve kişinin gündelik yaşantısını etkileyebilecek düzeylere kadar çıkabilen şikayetlere dönüşebilir.

Derin doku masajı bu şikayetlerin çözülmesi için etkili bir tedavi yöntemidir. Artrit, eklem ağrıları, tutulmalar, soğuğa maruz kalmadan kaynaklı fiziksel şikayetler gibi problemlerde derin doku masajı uygulanmalıdır. Kronik ağrılar sebebiyle rutin yaşamı olumsuz etkilenen kişilere özellikle tavsiye edilmektedir.

Derin Doku Masajı ile Hafifleyin
İster spor yapan, aktif bir yaşamı bulunan bir kişi olun ister hareketsiz, gününün çok büyük yüzdesini işle meşgul olarak bilgisayar başında geçiren bir kişi; kas ve dokular için farklı sebeplerde ağrı çekiyor olmanız kaçınılmaz olabilir. Yanlış hareketler, kalitesiz uyku, stres kaynaklı fiziksel ağrılar kan dolaşımınızı da etkileyerek sizi rahatsız edecek boyutta ağrılarla yüzleştirebilir.

Derin doku masajı bu problemleri ortadan kaldırabilecek bir masaj tekniğidir. Masaj sonrasında kas ve dokudaki esneme ve gevşeme ile kişi kendini daha canlı hissedecek ve ağrılarının hafiflediğini gözlemleyebilecektir.

Kas ve dokular için en etkili masaj terapisidir ve çeşitli sorunlar ile masaj tedavisi talep eden kişinin bir çok şikayetini hafifletebilir.

Derin Doku Masajının Rahatlatıcı Etkileri
Derin doku masajı ile uygulanan sert baskılar vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması için de etkili bir yöntemdir. Artan kan dolaşımı ve esneyen kas dokusu vücutta birikmiş toksinlerin atılması için ilk adım olacaktır.

Yavaş ve sert baskılar ile bedeninizin dinamizminin artırılması hedeflenirken, hücreler oksijence daha zengin beslenebilecek ve dolaylı yoldan cildinizde de gözle görülür bir parlaklık fark edeceksiniz.

Enerji akışının vücutta artması ile kendinizi daha zinde ve enerjik hissetmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Vücudunuz fiziksel olarak doğal dengesine ulaştığında psikolojik olarak da bu dengeye ulaşmanız kolaylaşacak ve stres, kaygı gibi sebeplerle meşgul olan ve huzursuz olan zihniniz de rahatlayarak hem mental hem fiziksel olarak daha sağlıklı olmanıza sebep olacaktır.

Kronik sırt ağrısı, yüksek tansiyon, spor sonrası oluşan kas yorgunluğu, kas gerilimini artıran stres ve kaygı bozukluğu gibi şikayetleriniz varsa derin doku masajına şans vermelisiniz.