HİZMETLERİMİZ

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı

Kendinizi stresli, aşırı yorgun ve bitkin hissediyorsanız, bedeninize ve psikolojinize iyi gelecek bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız, diğer yandan yorucu bir kas yoğurma masajından çok sizi dinginleştirecek bir şeylere ihtiyacınız varsa aromaterapi masajı bunun cevabı olacaktır.

Aromatik yağlar ile tedavinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Daha çok Uzak Doğu kültüründe karşımıza çıksa da batıda da zaman zaman bitkisel özlü yağlardan tedavi amacıyla faydalanılmış ve iyileştirici etkileri gözlemlenmiştir.

Bitkilerin ekstraksiyon yardımı ile fiziksel işlemler sonucu özlerinin çıkartılması yardımıyla konsantre olarak elde edilen aromatik yağlar, aromaterapi masajının vazgeçilmez unsurudur.

Aromaterapi masajı ile Gelen Mutluluk
Kötü geçen bir günün ardından veya rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuz anda hem aromatik yağların koku etkisi ile beyninizi uyararak hem de masajın getirdiği gevşeme ile tüm kötü hislerden uzaklaşacak, kendinizi hafiflemiş hissedeceksiniz.

Aromatik yağlar %100 organik ve doğaldır. 3000’den fazla çeşidi bulunan aromatik yağların her birisinin farklı bir iyileştirici etkisi olduğu biliniyor. Bu yağlar, acının, kas spazmlarının, depresyonun, uykusuzluğun ve astım gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Antibakteriyel, cildi iyileştirici, yatıştırıcı hatta afrodizyak etkilere sahip olan aromatik yağlar, aromaterapi masajı ile birleştiğinde etkileri çok daha verimli oluyor.

Masaj esnasında yağların uçucu özelliğinden dolayı bu moleküller havaya yayılmaktadır. Aynı zamanda aromaterapi masajı bu yağların cildinize emdirilmesi ile yapıldığı için artan vücut ısısı ile birlikte yağların buharlaşması ve cildiniz tarafından emilimi kolaylaşmaktadır.

Aromaterapi Masajının Faydaları
Aromaterapi masajında kullanılan yağların her birisinin farklı iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Kimi yağlar sizi gevşetip rahatlamanıza yardımcı olurken kimi yağlar enerjinizi artıracak özelliklere sahiptir.

Yağlar cildinizde masajı kolaylaştırmak ve sürtünmeyi azaltmak gibi özelliklerin yanı sıra cilt yüzeyinizin ısınmasını kolaylaştırarak daha etkili bir masaj seansı olmasına sebep olur. Isınan cilt, kas ve doku bölgelerindeki gevşemeyi de hızlandırır. Diğer yandan iyileştirici özelliklere sahip olan bu bitkisel yağlar cildinizin pürüzsüzleşmesinde ve güzelleşmesinde etkilidir.

Birbirinden farklı ve güzel kokular eşliğinde yapılan aromaterapi masajı esnasında beyniniz sürekli bu kokulara tepki verir ve stresinizin azalması, sinirlerinizin gevşemesi kaçınılmaz olur. İçeriden bir iyileşme sağlar. Psikolojik olarak kokunun etkisi anksiyete, depresyon, uykusuzluk gibi rahatsızlıklarda olumlu ve etkili bir destektir. Aromatik yağlar kişinin kendi isteği ve beklentisine göre seçilebilir. Bu seçimin ve kişinin beğendiği kokunun kullanılması aromaterapi masajının etkisini daha da artırır.

Yapılan çalışmalarda özellikle kadınların regl sancıları için oldukça etkili olduğu görülmüş, bitkisel yağlar ile yapılan masajın ağrı ve kramp gibi problemleri hafiflettiği gözlenmiştir. Kadınlarda ayrıca menapoz semptomlarını ve etkilerini de hafifletici bir özelliğe sahiptir. Haftada 1 veya 2 kez düzenli olarak yapılan aromaterapi masajı sayesinde bu tür kramp, sancı, ağrı ve kronik yorgunluk gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesi ve bu süreçte semptomların hafifletilmesi mümkün olabilmektedir.

Aromaterapik yağlar sentetik yağlarla karıştırılmamalıdır. Bu bitkisel yağlar güçlü etkileri ve iyileştirici özellikleri sayesinde uzman terapistler eşliğinde kullanıldığında mucizeler yaratabilir. Aromaterapi masajında kullanılan yağın kalitesi ve tazeliği her şeyden önemlidir. Bitkinin hangi yöntemle özünün çıkarıldığı dahi süreci etkileyebilir. Doğal yollarla elde edilmesi, özelliklerinin etkisini kaybetmemesine sebep olur.

Aromatik yağların İyileştirici Gücü
Lavanta yağı, limon yağı, gül yağı, papatya yağı, sardunya yağı, ylang-ylang, okaliptüs ve biberiye yağı aromaterapi masajı esnasında kullanılabilen yağlardan yalnızca bir kaçıdır. Kimi zaman uzman terapistler bu yağları karıştırarak farklı özelliklerinden yararlanabilecekleri karışımlar ile masaj yapabilir. Her birinin farklı bir iyileştirme özelliği ve her birinin kendine has bir kokusu bulunur. Bu bitkilerin iyileştirici gücü sayesinde ve uzman terapistlerin vücut yapınıza uygun masaj yöntemi ile ağrılarınızdan, doku ve kas spazmlarından kurtulmanız, kokuları ve rahatlatıcı etkileri ile stres ve yorgunluk sebebiyle oluşabilen psikolojik problemlerinizden uzaklaşmanız ve gevşemeniz kaçınılmaz olacaktır.

Kendinize ve bedeninize verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisidir aromaterapi masajı. Günlük rutinden sıyrılıp kendinizi dinamik ve zinde hissedebileceğiniz, düşüncelerinizden uzaklaşarak kafanızı boşaltıp huzur bulabileceğiniz ortamı yaratır. Doğadan gelen iyileştirici özellikleri ile aromatik yağların eşliğinde geçirdiğiniz bir masajın ardından etkisini uzun süre hissedebileceğiniz bir rahatlama ve huzur bulacaksınız.

Tüm bu huzur ve dinginliğin yanı sıra iç dengenize kavuşacak, enerji ve dinamizminizin arttığını hissedeceksiniz. Masaj boyunca kan akışındaki artış ve hücrelerinize ulaşan oksijenin artması ile birlikte daha canlı, zinde ve sağlıklı bir bedene ve psikolojiye kavuşacaksınız. Cildiniz aromatik yağların etkisi ile daha canlı ve parlak olacak, daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.